Doğrulanmış hesap başvurularını başlatma planlarımız ve sonra ki adımlarımız

Doğrulanmış hesap başvurularını başlatma planlarımız ve sonra ki adımlarımız

Birkaç hafta önce Teskale platformunun henüz yeni olmasından kaynaklı Doğrulanmış hesap başvurularını şuan için kabul etmediğimizi ve 2021 yılının belirlenen tarihin de Doğrulanmış hesap başvurularını açmaya planladığımızı duyurmuştuk.

Böyle bir karar alırken politikalarımızın, hizmetimizin küresel doğasını ve onu kullanan veya kullanacak insanları yansıtmasını sağlayarak politika geliştirme sürecimizin kritik bir parçası haline geldi.

Geri bildiriminiz politikamızı nasıl şekillendirdi?

Geri bildirimlerinize dayanarak yeni doğrulama politikamızda güncellediğimiz alanlardan bazıları şu şekilde;

  • Bir profilin “tam” olarak kabul edilmesi için bazı kriterlerin çok kısıtlayıcı olduğu yönünde bir izlenime kapıldık. Bu nedenle tanımımızı artık bir profil biyografisi veya başlık resmi gerektirmeyecek şekilde yeniden yapılandırarak güncelledik. 
  • “Haberler” kategorisinin başlıklarına “Haberler ve Gazeteciler” i ve “Spor” kategorisini daha kapsayıcı olması için “Spor ve espor” u içerecek şekilde yapılandırdık. Dijital içerik oluşturucuları daha net bir şekilde dahil etmek için “Eğlence” kategorimize bir referans da ekledik. 
  • Minimum takipçi sayısı gereksinimini ülke bazında ölçmenin her zaman doğru yaklaşım olmayacağı yönünde bir izlenime rastladık, bu nedenle takipçi sayısı gereksinimlerimizi spam ve daha fazlasına karşı daha az duyarlı hale getirmek için bunu bölge bazında olacak şekilde güncelledik. 

Yeni doğrulama politikamızı buradan okuyabilir veya daha fazla bilgi edinmek için uygulama içinde veya web sürümün de Profil > Hesap Ayarları > Doğrulanmış Hesap seçeneğine dokunabilirsiniz.

Bu politikayı Ağustos 2021 * tarihinden itibaren uygulamaya başlayacağımızı düşünüyor. Bu tarihi, ileri bir tarihe veya daha geri bir tarihe alma hakkı Teskale. Inc,’nin vardır. Bu aynı zamanda doğrulanmış rozeti etkin olmayan ve tamamlanmamış hesaplardan otomatik olarak kaldırmaya başlayacağımız zamandır. Yeni politikamız, eksiksiz bir hesabı aşağıdakilerin tümüne sahip bir hesap olarak tanımlayacaktır;

  • Doğrulanmış bir e-posta adresi ya da telefon numarası
  • Bir profil resmi
  • Bir görünen ad
Politikamız uyarınca, Teskale Kurallarını ciddi şekilde veya tekrar tekrar ihlal ettiği tespit edilen hesaplardan doğrulamayı da kaldırabiliriz. Bu tür hesapları duruma göre değerlendirmeye devam edeceğiz ve 2021’de kurallarımızın uygulanması ile doğrulama arasındaki ilişkide iyileştirmeler yapacağız. Her zaman olduğu gibi, Teskale’de ki herkes Teskale Kurallarına tabidir.
2021’de doğrulama için nasıl başvurulur Web’de ki ve uygulama içinde ki Hesap Ayarları sayfasında kullanıma sunulacak self servis başvuru süreciyle 2021’de doğrulama için herkese açık uygulamaları yeniden başlatmanın heyecanını yaşamaktayız. Süreç, başvuru sahiplerinden doğrulanmış durumları için bir kategori seçmelerini ve bağlantılar ve diğer destekleyici materyaller aracılığıyla kimliklerini onaylamalarını içerecektir.
  Uygulamaları dikkatlice ve zamanında gözden geçirdiğimizden emin olmak için hem otomatikleştirilmiş hem de Doğrulanmış hesaplar alanında iş yapan insan inceleme süreçlerini kullanmayı planlıyoruz. Ayrıca, doğrulama sürecimizin hakkaniyetini daha iyi ölçebilmemiz ve iyileştirebilmemiz için yeni doğrulama uygulamasını tamamladıktan sonra insanlara demografik bilgileri paylaşma seçeneği sunmayı planlıyoruz. Başvuru süreciyle ilgili daha fazla ayrıntıyı ileri ki tarihlerde paylaşacağız. İnsanların Teskale’de kimlerle etkileşime girdiklerine güvenmelerine yardımcı olmak söz konusu olduğunda, bios, Tees içeriği, karşılıklı takipler ve profil bilgileri yararlı bağlamlar sağlar. Bu nedenle, siyasi adaylar, hükümet hesapları ve devlete bağlı medya için profil etiketleri sunmaya başladık. Doğrulamayı yeniden başlatırken yaptığımız değişikliklere ek olarak, farklı hesap türlerini belirlemek için yeni yollar üzerinde de çalışıyoruz. Doğrula ile birlikte Teskale’de birden fazla yenilik söz konusu olacak. İleri ki tarihler de detayları / detaylı şekilde paylaşacağız.
Related Posts